poznej prahu 14

Radim:Na víno do garáže

Za tři roky, co vinárna stojí, se tu odehrál už nespočet společenských akcí a točí se tu i pivo. Všechno v domácké atmosféře, kterou navodí už samotný vstup do podniku. Musíte totiž přes dvorek, který v létě slouží jako zahrádka. Uvnitř jsou zelené stěny a dřevěný nábytek a když se ochladí, hosté se můžou zahřát u krbu.

Pro oslavy i sousedská setkání

Pořádala se tu party ve spartakiádních úborech, večírek v rytmu písniček od ABBA a oslavila se tu hromada narozenin včetně těch dětských, na kterých se podávaly zmrzlinové poháry. V létě se griluje, vloni se tu na dvorku opékalo celé prase.

Chodí sem hlavně místní, sousedi večer na pivo a maminky s dětmi odpoledne na kávu. V létě si zákazníci objednávají aperol spritz. Točí se piva Ferdinand 11° a řezané Rohozec, víno je z vinařství Vajbar z Rakvic. V nabídce najdete i klasická hospodská lákadla jako nakládaný hermelín, utopence, chipsy anebo tatranky pro mlsné děti.

Místní se tu potkávají při různých příležitostech a atmosféra je to vždycky dobrá, za což podnik vděčí i vždy mile naladěnému panu vedoucímu a jeho přítelkyni, která mu s točením piva, rozléváním vína a obsluhováním hostů pomáhá. „Lidé tu jsou spokojení a chtějí tu pořádat svoje oslavy a setkání. To se mi líbí, a protože garáž okolí neruší, mohou se tu odehrát různé akce, stejně jako se tu dá strávit pár chvil po práci,“ říká Brunclík.

Vinárna a letadlo

„Celý život jsem podnikal ve stavebnictví a pohonných hmotách. Když jsem z toho začal být unavený, otevřel jsem si vinárnu,“ vypráví Brunclík, jak se v důchodu dostal za barový pult. Vinárna je odpoledne klidná, ale dokáže se i pořádně rozjet. „Zavíračku sice máme v jedenáct večer, ale když je nálada a chuť, můžeme jít domů až mnohem později,“ říká Brunclík.

Kromě podniku na Hutích vlastní i letadlo. To má na letišti v Nymburku a když je zájem, pořádá okružní vyhlídkové lety nad Českou republikou. „Třeba když chce někdo vidět Ještěd, Sněžku anebo svojí chalupu,“ směje se.