poznej prahu 14

Tereza:Dům dětí a mládeže slouží nejen školákům

„Jsou to právě nápady dětí,“ vysvětluje zástupkyně ředitelky Tereza Rádsetoulalová, proč ji práce v DDM neustále baví. Zaměstnání tu dostala před více než jedenácti lety. „Zadáte dětem jednoduché téma a ony jsou schopné vymyslet a také vytvořit úžasné projekty,“ dodává. Za roky, co v DDM pracuje, se už proměnila v kapitánku na pirátské lodi, Héru z Olympu, ale také mimozemšťanku, která s dětmi stavěla vesmírnou loď.

Dům dětí a mládeže vznikl na Černém mostě v roce 2004 jako pobočka organizace původem z Prahy 9. Jeho aktivity se postupně rozrůstaly a dnes sem docházejí nejen děti školou povinné, ale i předškoláci a senioři. Pro dospělé se tu pořádají kurzy francouzštiny, fotografie nebo hry na kytaru, ale také sportovní hodiny zaměřené na volejbal.
 

DDM rozhýbává společenský a kreativní život městské části. Zastřešuje i taneční soubory, které se často umisťují na národních i zahraničních soutěžích. Ostatně široké spektrum aktivit je věcí, která Terezu na její práci nejvíce baví. „Navíc se tu každý může na chvíli stát někým jiným,“ říká pedagožka. Třeba 8. března DDM pořádal Ples princů a princezen v KD Kyje, kde si děti mohly zahrát na pohádkové postavy a rozhodně k tomu nepotřebovaly modrou krev a dlouhý rodokmen. 

Ani v létě organizace nespí. Během prázdnin se pořádají tábory mimo Prahu, ale také tábory příměstské, které poskytnou dětem zábavu během dne, než se rodiče vrátí domů z práce. Nabídka DDM je tak široká a stačí si vybrat. Na své si přijdou kreativní děti i ty, které mají rády pohyb. Více informací o aktivitách nejen pro děti najdete na webových stránkách www.ddmpraha9.cz. Některé akce jsou jednorázové, do některých je potřeba se zapsat předem.

poznej prahu 14 - Dům dětí a mládeže slouží nejen školákům - 1poznej prahu 14 - Dům dětí a mládeže slouží nejen školákům - 2