poznej prahu 14

Jitka:Pohádka pro děti i maminky

V přízemí panelového domu na Černém Mostě je živo. Jitka Šindelářová a Margita Eliášová tu založily před více než deseti lety volnočasové centrum, které v té době ve čtvrti chybělo.

Reagovaly tak na poptávku rodičů nejmenších dětí – otevření dopolední školičky s programem.

Dětské studio Pohádka, jak své centrum pro děti a celé rodiny nazvaly, nabízí nejrůznější aktivity pro nejmenší děti i pro dospělé, dopoledne, odpoledne i večer. Specializuje se ale především na pohybové a tvůrčí kroužky. V rámci studia působí také Taneční a pohybové studio ČM, kde se děti ve věku 3–14 let věnují lidovému
a scénickému tanci.

Postupně přibývaly i aktivity pro maminky, jako jsou relaxační tanec nebo pilates. Podle Jitky Šindelářové centrum vždy nabízelo takové aktivity, po kterých byla poptávka. „Měli jsme třeba i angličtinu a dramaťáček, logopedii nebo zpívánky. Momentálně se hodně zaměřujeme na pohyb. Nabízíme třeba sportík pro kluky, cvičení maminek s dětmi a pilates pro dospělé, seniory i maminky po porodu.

 „Chci vybudovat prostor pro zdravý, přirozený pohyb. Všeobecně rozvíjet pohybové schopnosti dětí, a ne je jednostranně přetěžovat, “ popisuje lektorka své cíle. „Těší nás, že se v centru daří budovat vztahy mezi klienty, dětmi i rodiči. Maminky se scházejí i mimo naše centrum a přicházejí k nám s novými, zajímavými podněty,“ usmívá se Jitka Šindelářová.

Kompletní nabídku aktivit centra najdete na webu pohádka-praha14.cz.

poznej prahu 14 - Pohádka pro děti i maminky - 1poznej prahu 14 - Pohádka pro děti i maminky - 2