poznej prahu 14

Vendula:Skate Club pro holky: Plechárna otevírá speciální lekce

Vendula se skateboardingu věnuje už od sedmi let a říká, že nejdůležitější je se odhodlat a stoupnout si poprvé na prkno. Na svých lekcích chce potkávat i úplně začátečnice, kterým pomůže to pořádně rozjet.

Plechárna, kam se na lekce můžete vydat, je kulturní centrum na Černém Mostě v Praze nedaleko stanice metra a nákupního centra. Už několik let se zaměřuje na komunitu skaters. Vloni se tu otevřel zrekonstruovaný venkovní skatepark a už od roku 2016 tady funguje krytý skatepark. „Přeju si na skejtu vidět více holek. To je taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla dělat lektorku,“ říká Vendula, která tak chce pomoct ostatním skejťačkám překonat strach a vyrazit na rampu.

I když holky na skateboardech už nejsou výjimkou, Vendula si pamatuje na obavy, se kterými šla poprvé do skateparku: „Když jsem začínala jezdit, styděla jsem se mezi samýma klukama. Tady na Plechárně se ale setkávají holky ve větším počtu, mohou se podpořit v jezdění, a to mi přijde super.“

Vendulo, pro koho je Skate Club?

Pro všechny holky. Klidně mohou přijít i ty, které na skatu ještě nikdy nestály.

Jak lekce probíhají?

Začínáme lehkou rozcvičkou, protáhneme se a pak už skejtbórding. Naučíme se základní postoj, zatáčení, prostě sfoukneme základy a budeme přidávat další dovednosti a tricky.

Co když nemám vybavení?

Na Plechárně si můžete půjčit skateboard i helmu. Já ale ještě doporučuji sehnat si chrániče.

Kdy mám na Plechárnu přijít?

Každé úterý v 18:30. Projdete přes kavárnu přímo do haly, kde budeme na skejtu jezdit. Lekce trvá hodinu a půl a stojí stovku.

Co bys vzkázala zájemkyním?

Určitě přijďte! Každý jednou musí začít…

poznej prahu 14 - Skate Club pro holky: Plechárna otevírá speciální lekce - 1poznej prahu 14 - Skate Club pro holky: Plechárna otevírá speciální lekce - 2

Další Informace

Skateboarding a Plechárna

Venduliny lekce nejsou jedinou skate aktivitou, kterou Plechárna pořádá. Dvakrát týdně tu probíhá i skate školička pro nejmladší jezdce. Konají se tu i kontesty a míří sem větší počet skateboardistů nejen z Černého Mostu, protože nový skatepark odpovídá západním standardům a je snadno dostupný městskou dopravou.