poznej prahu 14

Marie:Woodenhero

Toužila po brýlích s dřevěnými obroučkami, nakonec si je nejen pořídila, ale začala je i prodávat. Marie Hrdinová začala firmu Woodenhero, která je pevně spjatá s Černým Mostem. Marie tu bydlí a ve svém panelákovém bytě má dokonce i showroom, kde zákazníkům obroučky a další výrobky ze dřeva ukazuje.

„Živím se jako grafička, ale grafika mi nepřišla dostatečně hmatatelná,“ vysvětluje Marie, proč se rozhodla, že firmu založí. V nabídce má kromě obrouček ještě nože nebo hodinky. I když Marii lákalo založit si obchod s pečlivě vybraným designovým zbožím, nakonec se rozhodla, že v její nabídce nesmí chybět ani něco speciálního, co se jinde pořídit nedá.

Ráda upozorňuje na opravdový unikát: demotivační kostky. Nikdo jiný je nevyrábí. Utahují si z motivačních citátů, takže když si hodíte kostkou, může vám padnout třeba „vypadáš příšerně“. Marie má zkrátka ráda nadsázku.

Kostky a záložky pro ni vyrábí truhlář Lukáš. „Našla jsem ho na jedné střední škole a po maturitě se mnou začal spolupracovat,“ říká Marie. „Lukáš vyrábí kostky z buku, záložky pak z dýhy vzácného ambroňe západního.“ doplňuje.

Z jejího bytu je vidět na Plechárnu a do parku U Čeňku. „Bydlím tady fakt ráda,“ usmívá se a drbe za ušima svého zlatého retrívra Jokera. „Čerňák mi vyhovuje, protože když chci, je to tu jako ve velkoměstě, perfektně anonymní. Zároveň tu ale vládne sousedská atmosféra, taky díky Plechárně se tu lidé scházejí,“ vysvětluje. „Vlastně tomu tady říkám: u nás na vesnici,“ směje se.

Více na www.woodenhero.cz

poznej prahu 14 - Woodenhero - 1poznej prahu 14 - Woodenhero - 2