poznej prahu 14

Michal:Železářství a skateshop. Tradice dělaná srdcem.

Dneska má nabídku ještě pestřejší. Ke snowboardovému přibylo i skateboardové vybavení, a kromě známých značek se tu prodává i jedna ryze hloubětínská. „Jmenuje se HL Ghetto, založil jsem ji hlavně pro příznivce obchodu a kamarády.

Děláme i trička a mikiny na zakázku,“ říká Michal Zábranský, který patří k průkopníkům, co začali v půlce devadesátých let brázdit Prahu 14 na skateboardu. „První skateparky jsme si stavěli sami. Dali jsme se dohromady s partou z Lehovce a z Hrádku a hledali jsme místa, kde by se dalo skejtovat. Skateparky jsme si vytvářeli na opuštěných místech v Hloubětíně. Trávili jsme tam veškerý volný čas,“ vzpomíná nadšenec, který ve svém obchodě chová i sklípkana Růženku.

In-line brusle v obchodě už nepořídíte, ale snowboarďácké vybavení z nabídky nezmizelo. Železářství tu funguje pořád, pracuje v něm také Michalova máma, a seženete tu i kuchyňské náčiní. Obchod se za roky svého fungování stal místem setkávání i naplněním života. Michal se tak živí svým koníčkem, což může říct jen málokdo.

„Na Hloubětíně jsem vyrůstal od malička a máma se tu narodila, takže to tu dobře známe a víme, jak to tu chodí.“ Michal se tak zapojuje i do společenského života v městské části. Pomáhá organizovat zářijový festival Stop Zevling nebo se angažuje při pořádání nohejbalového turnaje Hloubětínská smeč, který se letos odehraje již popáté. Stop Zevling má ještě delší tradici a toto září oslaví dvanácté narozeniny. „Pomáhám i se skateboardovými závody na Černém Mostě. Zapojuji se i do skejťáckých akcích na Plechárně, chci podporovat mladé talenty. Holky a kluci navíc na Plechárně můžou trénovat ve venkovním i krytém skateparku, takže si je už nemusí stavět jako já,“ směje se Michal.

Quo Vadis

Jana:Quo Vadis

Projet se na koni je rozhodně jeden z největších zážitků. Vyčistí hlavu, zbaví stresu a jedná se o sport, při němž pracuje celé tělo a posilují se i ty svaly, o kterých člověk běžně ani neví, že je má. Druhý den je ucítí...

...
Hutě místo Vinohrad. Poníkům se tu daří mnohem lépe.

Barbora:Hutě místo Vinohrad. Poníkům se tu daří mnohem lépe.

„Můj přítel vždycky chtěl holku od koní,“ směje se Barbora Housková. Na Hutích má malou jízdárnu se čtyřmi koňmi, dvěma poníky a dvěma českými plnokrevníky.

...
Železářství a skateshop. Tradice dělaná srdcem.

Michal:Železářství a skateshop. Tradice dělaná srdcem.

Na začátku devadesátých let si Standa Zábranský otevřel na Hloubětíně železářství. V roce 1996 ho se svým bratrem Petrem rozšířil o obchod se snowboardovým vybavením a v současnosti vede podnik Standův syn Michal.

...
Skate Club pro holky: Plechárna otevírá speciální lekce

Vendula:Skate Club pro holky: Plechárna otevírá speciální lekce

„Holky se často bojí chodit do skateparků samy,“ říká Vendula Bláhová, která se rozhodla, že povede na Plechárně lekce jízdy speciálně pro skateboardistky.

...