poznej prahu 14

Jitka:Pohádka pro děti i maminky

V přízemí panelového domu na Černém Mostě je živo. Jitka Šindelářová a Margita Eliášová tu založily před více než deseti lety volnočasové centrum, které v té době ve čtvrti chybělo.

Reagovaly tak na poptávku rodičů nejmenších dětí – otevření dopolední školičky s programem.

Dětské studio Pohádka, jak své centrum pro děti a celé rodiny nazvaly, nabízí nejrůznější aktivity pro nejmenší děti i pro dospělé, dopoledne, odpoledne i večer. Specializuje se ale především na pohybové a tvůrčí kroužky. V rámci studia působí také Taneční a pohybové studio ČM, kde se děti ve věku 3–14 let věnují lidovému
a scénickému tanci.

Postupně přibývaly i aktivity pro maminky, jako jsou relaxační tanec nebo pilates. Podle Jitky Šindelářové centrum vždy nabízelo takové aktivity, po kterých byla poptávka. „Měli jsme třeba i angličtinu a dramaťáček, logopedii nebo zpívánky. Momentálně se hodně zaměřujeme na pohyb. Nabízíme třeba sportík pro kluky, cvičení maminek s dětmi a pilates pro dospělé, seniory i maminky po porodu.

 „Chci vybudovat prostor pro zdravý, přirozený pohyb. Všeobecně rozvíjet pohybové schopnosti dětí, a ne je jednostranně přetěžovat, “ popisuje lektorka své cíle. „Těší nás, že se v centru daří budovat vztahy mezi klienty, dětmi i rodiči. Maminky se scházejí i mimo naše centrum a přicházejí k nám s novými, zajímavými podněty,“ usmívá se Jitka Šindelářová.

Kompletní nabídku aktivit centra najdete na webu pohádka-praha14.cz.

poznej prahu 14 - Pohádka pro děti i maminky - 1poznej prahu 14 - Pohádka pro děti i maminky - 2
Na farmu do Prahy.

Dana:Na farmu do Prahy.

U rybníka Čeněk v zahrádkářské kolonii na Praze 14 najdete místo plné zvířat, takové, jaké by člověk čekal až za hranicemi hlavního města.

...
Jsem máma a vím, kam s dětmi

Simona:Jsem máma a vím, kam s dětmi

Můžeme vyrazit na procházku k rybníku nebo se zajít podívat na koně. Vychovávám tři děti a v Hostavicích jsem našla krásné místo k životu. Na Praze 14 i pracuji, vedu tu Kulturní dům Kyje.

...
Na Rajské zahradě připravují program pro celou rodinu

Lucie:Na Rajské zahradě připravují program pro celou rodinu

„Těší mě, že se pořád najdou lidé, kteří jsou ochotní věnovat čas druhým,“ říká Lucie Pernicová, vedoucí Mateřského centra Klubíčko na Praze 14, které funguje od roku 1995 dodnes.

...
Pohádka pro děti i maminky

Jitka:Pohádka pro děti i maminky

V přízemí panelového domu na Černém Mostě je živo. Jitka Šindelářová a Margita Eliášová tu založily před více než deseti lety volnočasové centrum, které v té době ve čtvrti chybělo.

...